ЄДИНІ ПРАВИЛА

поведінки здобувачів освіти Харківського ліцею №118 Харківської міської ради

1. Загальні правила поведінки:

1.1. Учень приходить до школи за 15 хвилин до початку навчальних занять, чистий і охайний. При вході у ліцей дотримується правил ввічливості, знімає у гардеробі верхній одяг, одягає змінне взуття і прямує до місця проведення уроку.

1.2.Забороняється приносити до ліцею та на її територію з будь-якою метою і використо-вувати будь-яким способом зброю, вибухові або вогненебезпечні предмети і речовини, спиртні напої, наркотики, інші одурманюючі речовини та отрути, газові балончики.

1.3.Не дозволяється без дозволу педагогічних працівників залишати заклад освіти та її територію в урочний час. У разі пропуску навчальних занять учень повинен надати класному керівникові довідку від лікаря або заяву від батьків (або особи, яка їх замінює) про причину відсутності на навчальних заняттях. Пропускати навчальні заняття без поважних причин забороняється.

1.4.Учень приносить необхідні навчальні приладдя, книги, зошити, щоденник. Приходить до школи з підготовленими домашніми завданнями з предметів згідно з розкладом уроків.

1.5.Учень проявляє повагу до старших, піклується про молодших. Учні й педагогічні працівники звертаються один до одного шанобливо. Школярі поступаються дорогою дорослим, старші школярі – молодшим, хлопчики – дівчаткам.

1.6.Поза закладом освіти учні поводяться скрізь і всюди так, щоб не осоромити свою честь та гідність, не заплямувати добре ім’я школи.

1.7.Учні бережуть майно закладу освіти, надають посильну допомогу в його ремонті, акуратно відносяться як до свого, так і до чужого майна.

2. Поведінка під час навчальних занять:

2.1.При вході педагога в клас учні встають на знак вітання, сідають після того, як учитель відповість на вітання і дозволить сісти. Так само учні вітають будь-якого дорослого, що увійшов до класу під час занять.

2.2.Упродовж уроку не можна шуміти, відволікатися самому і відволікати інших сторонніми розмовами, іграми та іншими справами, що не стосуються уроку. Урочний час повинен використовуватися учнями тільки для навчальних цілей. За першою вимогою вчителя (класного керівника) необхідно пред’явити щоденник. Записи в щоденниках учнями повинні виконуватися охайно. Після кожного навчального тижня батьки учня ставлять свій підпис у щоденнику.

2.3.Якщо під час занять учню необхідно вийти з класу, він повинен підняти руку і попросити дозвіл у вчителя.

2.4.Якщо учень бажає поставити запитання вчителю або відповісти на запитання вчителя, він піднімає руку. Дзвінок про закінчення уроку дається для вчителя. Тільки після того, як учитель оголосить про закінчення уроку, учень має право покинути клас.

3. Поведінка учня до початку, на перервах і після закінчення занять:

3.1.До початку уроку учень повинен прибути до кабінету до першого дзвоника; після першого дзвінка з дозволу вчителя увійти до класу і підготуватися до уроку.

3.2.Під час перерви учні зобов’язані:

· навести чистоту та порядок на своєму робочому місці;

· вийти з класної кімнати;

· рухаючись коридорами, сходами, триматися правої сторони;

· підкорятися вимогам працівників закладу освіти, черговим учням;

· допомагати готувати класну кімнату до наступного уроку на прохання вчителя;

· у разі запізнення на урок постукати у двері кабінету, зайти, привітатися з вчителем, вибачитися за запізнення і попросити дозволу сісти на місце.

3.3.Під час перерв учням забороняється:

· бігати сходами, поблизу вікон і в інших місцях, не пристосованих для ігор;

· штовхати один одного, кидатися предметами і застосовувати фізичну силу для вирішення будь-якої проблеми;

· вживати непристойні вирази і жести на адресу будь-яких осіб;

· шуміти, заважати відпочивати іншим.

3.4.Після закінчення навчальних занять учень повинен:

· отримати одяг з гардеробу, акуратно одягтися і залишити заклад освіти, дотримуючись правил ввічливості.

3.5.Черговий по класу:

· знаходиться в класі під час перерви;

· забезпечує порядок у класі;

· допомагає вчителю підготувати клас до наступного уроку;

· стежить і підтримує відповідні санітарні умови.

3.6.Учні, знаходячись в їдальні:

· підкоряються вимогам вчителя і працівників їдальні;

· дотримуються черги при купівлі їжі;

· проявляють увагу й обережність при отриманні і вживанні гарячих страв;

· вживають їжу та напої, придбані в їдальні чи принесені з собою, тільки в їдальні;

· прибирають за собою столові прибори і посуд після вживання їжі.

4. Учні не мають права:

4.1.пропускати навчальні заняття без поважних причин.

4.2.скоювати дії, небезпечні для власного та життя і здоров’я оточуючих під час знаходження на території школи або під час участі у шкільних заходах;

4.3.знаходитись в приміщенні школи після закінчення навчальних занять або позаурочних заходів без дозволу працівників закладу освіти.