Національний мультипредметний тест - 2023

Нормативні документи:

Закон України "Про внесення змін до деяких законів України щодо державної підсумкової атестації та вступної кампанії 2023 року"

Наказ МОН від 20.03.2023 № 318 “Про організацію та проведення у 2023 році національного мультипредметного тесту”

Наказ МОН від 16.03.2023 №287 "Про затвердження Порядку проведення в 2023 році національного мультипредметного тесту"

Наказ УЦОЯО від 23.03.2023 №35 «Про затвердження Схем нарахування балів за виконання завдань національного мультипредметного тесту 2023 року»

Наказ УЦОЯО від 23.03.2023 №36 "Про затвердження Загальних характеристик предметних тестів основного та додаткового блоків національного мультипредметного тесту 2023 року"

Календарний план проведення НМТ

Наказом Міністерства освіти і науки України від 20.03.2023 №318 затверджено календарний план організації та проведення у 2023 році національного мультипредметного тесту (НМТ).

Терміни проведення НМТ

1. Основні сесії НМТ:
  • основний період реєстрації осіб (подання реєстраційних документів): 03.04.2023-03.05.2023;
  • внесення учасником змін до персональних даних (зокрема, у назві навчального предмета додаткового блоку, населеного пункту, де учасник перебуватиме в дні проведення НМТ, потреби в проходженні НМТ під час додаткових сесій): 03.04.2023-07.05.2023;
  • розміщення запрошення для участі у персональних кабінетах учасників – не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку проведення основних сесій;
  • проведення основних сесій НМТ: 05.06.2023-23.06.2023;
  • розміщення результатів НМТ в персональних кабінетах – до 28.06.2023.

Під час основного періоду реєстрації подати документи для участі в додаткових сесіях мають право учні, які:

• не можуть пройти НМТ під час основних сесій у зв'язку з тим, що в період проведення основних сесій НМТ братимуть участь у міжнародних, всеукраїнських заходах, включених до офіційних заходів Міністерств;
  • бажають пройти НМТ у населеному пункті, в якому ТЕЦ створюватимуться лише під час додаткових сесій.
2. Додаткові сесії НМТ:
  • додатковий період реєстрації осіб (подання реєстраційних документів): 05.06.2023-12.06.2023;
  • внесення змін до персональних даних: 05.06.2023-16.06.2023;
  • розміщення запрошення для участі у персональних кабінетах учасників – не пізніше ніж за 3 календарних дні до початку проведення додаткових сесій;
  • проведення додаткових сесії НМТ: 11.07.2023-24.07.2023;
  • оголошення результатів в персональних кабінетах – до 29.07.2023 (за окремим графіком).

Не пізніше ніж за десять календарних днів до початку проведення основної сесії НМТ для зареєстрованих учасників з’явиться можливість завантажити зі своїх персональних сторінок запрошення, де буде зазначено дату, час і місце проведення НМТ. Учасники ж додаткової сесії НМТ матимуть змогу дізнатися про дату, час і місце проведення тестування не пізніше ніж за три календарних дні до проведення додаткової сесії НМТ.

/Files/images/-02023/NMT2023_1.png

/Files/images/-02023/NMT2023_2.png

Демонстраційні тести з навчальних предметів

Демонстраційний тест із української мови

Демонстраційний тест із математики

Демонстраційний тест із історії України

Демонстраційний тест із англійської мови

Демонстраційний тест із біології

Демонстраційний тест із хімії

Демонстраційний тест із фізики

Брифінг щодо моделі вступної кампанії

20 січня 2023 року, у Міністерстві освіти і науки України відбувся брифінг щодо моделі вступної кампанії у 2023 році в умовах воєнного стану.

Під час заходу було представлено спільну позицію та напрацювання МОН, Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій і УЦОЯО з організації та форматупроведення вступних випробуваньз урахуванням безпеки та створення умов для можливості вступу найбільшої кількості українських випускників.

Цьогоріч ЗНО буде проведено у форматі удосконаленого НМТ.

Тест, який міститиме завдання з трьох предметів, випускники складатимуть в один день протягом 180 хвилин.

Два обов’язкові предмети: українська мова і математика.

Один предмет на вибір вступника: історія України, іноземна мова, біологія, фізика або хімія.

Планується проведення двох сесій НМТ: основної (у червні) і додаткової (у червні-липні). У додатковій сесії зможуть узяти участь ті вступники, які з поважних причин не склали тестування під час основної сесії. Випускники, які тимчасово перебувають за кордоном і бажають здобувати вищу освіту в Україні, матимуть можливість скласти НМТ у спеціально створених екзаменаційних центрах у багатьох країнах світу.Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет зазаначив, що під час прийняття рішення щодо формату вступних іспитів у цьому році ключовими були побажання і позиція випускників, їхніх батьків, інтереси закладів вищої освіти, роботодавців та держави загалом.

Більше інформації на сайті УЦОЯО.

Переглянути інфографіку УЦОЯО за посиланням.

Завантажити інфографіку "Вступ - 2023".

Інтернет-ресурси для підготовки до ЗНО

Онлайн школа "На урок"- онлайн-курси підготовки до ЗНО 2023
Prometheus- онлайн-курси підготовки до ЗНО з різних предметів на найбільшій платформі безкоштовної онлайн-освіти в Україні
Нова українська школа - "Як безоплатно підготуватися до ЗНО: 6 онлайн-рішень" на сайті НУШ